facebook
GALERIA
2019FERIE 2019

Dwa tygodnie ferii zimowych za nami.To był bardzo intensywny czas. Każdego dnia działo się coś ciekawego. Byliśmy w Jump City, na lodowisku w "Spodku", w Parku Wodnym "Aquadrom", w kręgielni "Galaktyka", na strzelnicy w Pałacu Młodzieży. Poza tym odbyły się integracyjne zajęcia dla wszystkich grup w siedzibie fundacji, w tym taneczne walentynki, salon urody, turniej ping-ponga i piłkarzyków. W wolnych chwilach odpoczywaliśmy, graliśmy w gry planszowe, gotowaliśmy i wygłupialiśmy się. Od dzisiaj odliczamy dni do wakacji.
STYCZEŃ 2019

W piątek, 21.01.2019 odbyła się przedostatnia próba do spektaklu, którego fabuła oparta jest na mądrym i pięknym opowiadaniu "Szklany człowiek". Dzieci dały z siebie wszystko, były skupione, zaangażowane i współpracujące. Zajęcia odbyły się w ramach projektu "Myśl odwrotnie i przewrotnie – kreacja i twórczość w odkrywaniu siebie i świata" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, a poprowadziła je dla nas pani profesor Katarzyna Krasoń.
2018WIGILIA 2018

W czwartek 20.12.2018 roku odbyło się spotkanie wigilijne w Świetlicy Socjoterapeutycznej. Przygotowywaliśmy się do niego bardzo długo. Zarówno wychowawcy, jak i podopieczni dołożyli wszelkich starań, aby spotkanie było wyjątkowe. W tym roku zaprosiliśmy również rodziców, aby mogli w radosnej i spokojnej atmosferze spędzić przedświąteczne popołudnie. Było naprawdę cudownie. Zaczęliśmy zgodnie z tradycją od czytania Pisma Świętego i dzielenia się opłatkiem, a później mogliśmy zasiąść do stołów (w sumie 12 połączonych i ustawionych w trzech rzędach!!!) i spróbować wielu, pysznych dań wigilijnych. Śpiewaliśmy wspólnie kolędy. W związku z tym, że dzieci były bardzo grzeczne przez cały rok otrzymały bardzo duże prezenty. Dziękujemy wszystkim osobom i firmom, które zaangażowały się w organizację spotkania wigilijnego. Szczególnie jesteśmy wdzięczni pracownikom ING Banku Śląskiego, pracownikom Polpharmy, Urzędowi Miasta w Katowicach, Kulczyk Foundation. Dziękujemy rodzicom, którzy tak licznie przybyli na spotkanie. Było nas niemalże 60 osób!
WAKACJE 2018
WALENTYNKI 2018
FERIE 2018
2017WIGILIA 2017
WAKACJE 2017


2016


FERIE 2016
2015


ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA 2015
POMOC NA 4 ŁAPY - RUSZMY SIĘ Z KANAPY
WAKACJE 2015
PROJEKT FUNDACJI GNIAZDO & FUNDACJI AUCHAN - "TWORZYMY WSPÓLNIE SALĘ KOMPUTEROWĄ"
2014PROJEKT GRANTOWY CAPGEMINI - "POMALUJMY NASZ ŚWIAT - PROJEKT PLAC ZABAW"
PROJEKT GRANTOWY CAPGEMINI - "ZOSTAŃ ZOOLONTARIUSZEM!"
OBÓZ SOCJOTERAPEUTYCZNY - ZARZECZE 2014
FERIE 2014
2013ŚWIĘTA BOŻONARODZENIOWE 2013
REMONT SALI GRUPY MŁODSZEJ I KLUBU MŁODZIEŻOWEGO
CAP FOOTBALL CUP
OBÓZ TERAPEUTYCZNY - ZARZECZE 2013
ZAJĘCIA PARKOUROWE
PROJEKT GRANTOWY CAPGEMINII & GNIAZDO - 4 SMAKI ŚWIATA
ŚNIADANIE WIELKANOCNE
2012KONFERENCJA KOŃCZĄCA PROJEKT "GNIAZDO EKSPERYMENTATORÓW"
20 - LECIE FUNDACJI "GNIAZDO"
PRELEKCJA BOGDANA GOSŁAWSKIEGO - POLSKI ZWIĄZEK NIEWIDOMYCH
OBOZY TERAPEUTYCZNE W ZARZECZU
KONFERENCJA KOŃCZĄCA PROJEKT "WOLONTARIAT?-WARTO!"
MINI EURO 2012
WIELKANOC 2012
FERIE 2012
2011BOŻE NARODZENIE 2011
WYJAZD DRUŻYNY KS GNIAZDO DO WROCŁAWIA NA MONSTER JAM
WAKACJE 2011
WIZYTA HOLENDRÓW - CZERWIEC
FERIE ZIMOWE 2011
2010SPOTKANIA ŚWIĄTECZNE
WAKACJE 2010
LIGA PODWÓRKOWA
KATOWICKI DZIEŃ DZIECKA 2010
KONCERT JÓZEFA SKRZEKA DLA FUNDACJI "GNIAZDO"
2009MIKOŁAJKI
II EDYCJA MAM TALENT I HELLOWEENPod koniec października odbyły się w Fundacji dwie imprezy: II edycja "Mam Talent" i Helloween. Było zapierająco dech w piersiach, niesamowicie, zabawnie, momentami strasznie


DZIEŃ OTWARTY W "GNIEŹDZIE"Na początku października '09 zorganizowaliśmy na świetlicy Dzień Otwarty, w którym mogły wziąźć udział dzieciaki z okolicznych osiedli i dzielnic. Były śmieszne konkurencje sportowe, nagrody, świetna muzyka, słodki poczęstunek. Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć z tej imprezy w galerii.


WYCIECZKA DO KOPALNI GUIDO W ZABRZUNa początku wakacji mieliśmy okazję odwiedzić zabytkową, zabrzańską kopalnię "Guido". Było niesamowicie! Zjechaliśmy na najniżej położony poziom, odwiedziliśmy tajemnicze, ciemne zakątki kopalni i wysłuchaliśmy ciekawych opowieści przewodnika. Serdecznie dziękujemy kierownictwu "Guido" za możliwość odwiedzenia tak wspaniałego miejsca bezpłatnie!


MAJ MIESIĄCEM CZUWAŃ NOCNYCHZ inicjatywy dzieci w maju zorganizowano we wszystkich trzech grupach "Czuwanie nocne". Zabawy było co nie miara: ognisko, dyskoteka, filmy straszne i śmieszne, tunel strachów, wspólne gotowanie - wszystko to sprawiło, że wszyscy bawili się wyśmiecinie i każdy znalazł coś dla siebie. Następna okazja do nocnych harców zapewne już niebawem, bo na letnim obozie!


MAM TALENTW połowie marca z inicjatywy kilku członków grupy starszej i przy współpracy z praktykantką Martą zorganizowaliśmy naszą - świetlicowo - klubową wersję popularnego programu "Mam talent". Były sztuczki karciane, pokaz sztuk walki, niesamowite układy breakdancowe, skecze kabaretowe, piosenki i wiele, wiele innych pokazów talentów dzieciaków i wychowawców.


Fundacja Dla Ludzi Potrzebujących Pomocy "GNIAZDO"
ul. Morcinka 19 A
40-124 Katowice


Liczba odwiedzin: 127938