facebook
GALERIA - ARCHIWUM
IMPREZA INTEGRACYJNA Z HARCERZAMIHarcerze z VIII drużyny zaprosili nas do siebie na zajęcia integracyjne. Mieliśmy szansę stanąć z nimi w szranki w zawodach sportowych. Konkurencje tylko z pozoru były trudne. Któż nie pokonałby toru przeszkód z piłkami lekarskimi, upuściłby jajko z łyżeczki, nie przeskoczyłby odcinka kilkudziesięciu metrów w worku lub nie zdołał zjeść jabłka zawieszonego na nitce? Zabawa była wyśmienita.

MIKOŁAJKITegoroczne Mikołajki wiązały się z licznymi konkurencjami, w których można było wykazać się sprawnością fizyczną, sprytem i pomysłowością. Nie na co dzień zdarza się wyławiać cukierki z miski pełnej wody, rzucać w czerwonego, zakładać buty krześle, czy rysować z zawiązanymi oczyma. Uczestnicy mogli wziąć udział w dowolnych konkurencjach. Na zakończenie imprezy przyszedł Św. Mikołaj w workiem prezentów dla wszystkich.

GRUPOWE ZABAWY INTEGRACYJNEWieczorna zabawa w świetlicy z nocowaniem? Czemu nie... Kilka godzin spędzonych w towarzystwie kolegów i koleżanek z grupy na przygotowywaniu smakołyków, zabawach integracyjnych i spaniu w śpiworach to duża dawka niezapomnianych wrażeń. Już myślimy o tym, żeby zabawę powtórzyć...

Nowy rok szkolny 2007Fundacyjną tradycją jest uroczyste zakończenie wakacji oraz świętowanie rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Pierwszoklasiści, którzy zaczynają nowy rozdział w swoim życiu, obdarowywani są symbolicznymi rogami obfitości. Dotyczy to również "nieco starszych" pierwszoklasistów, czyli tych, którzy szkołę podstawową lub gimnazjum już ukończyli, a zaczynają edukację na wyższym szczeblu.

Obóz w Jaworzu - NałężuObóz w Jaworzu - Nałężu, czyli dwa tygodnie spędzone pod namiotami w otoczeniu lasów, gór i rzeki. Czas szybko mijał nie tylko na zabawach na świeżym powietrzu, górskich wędrówkach, podchodach i zajęciach sportowych, lecz również podczas częstych zebrań społeczności oraz dyżurów w kuchni i jadalni. Uczestnicy obozu zdobyli nowe doświadczenia i umiejętności, a klubowicze wzięli ponadto udział w warsztatach z przedsiębiorczości.

Wakacje - miasto 2007Wakacje w mieście w pigułce, czyli dla każdego coś dobrego. Korzystaliśmy z wszystkich dostępnych atrakcji w Katowicach. Chodziliśmy na spacery i na podchody do WPKiW, graliśmy w piłkę nożną na Stadionie Śląskim i Rapidzie, zwiedziliśmy ZOO, braliśmy udział w zajęciach organizowanych przez Pałac Młodzieży i Dom Kultury "Koszutka", szaleliśmy w Rura Parku oraz wpadliśmy do MC Donald's i City Rock na "małe co nieco".

Turniej piłki nożnej organizowany przez ING Bank Śląski10.03.2007 roku odbył się turniej halowej piłki nożnej zorganizowany przez ING Bank Śląski. Klub wystawił dwie drużyny. Zdobyliśmy III miejsce. Rozegranie meczy pozwoliło nam spędzić aktywnie czas i zintegrować się. Dziękujemy organizatorom za możliwość udziału w turnieju, a przeciwnikom za sportowego ducha walki.

Dzień Sportu

FERIE 2007

BasenKryte Kąpielisko w Pałacu Młodzieży to niezła gratka w środku zimy. Po przekroczeniu progu szatni dzieci zapominają o temperaturach na zewnątrz budynku i oddają się urokom pływania i nurkowania. Również ci, którzy nie potrafią pływać (lub próbują to skrzętnie ukrywać w obawie przed śmiechem złośliwców) zawsze znajdują coś dla siebie. Gonitwy w wodzie, nawet tej płytkiej, są przyjemniejsze od gonitw na podwórku.

KręgielniaKręgielnia Hocus-Pocus w Cinema City w Katowicach na ul. Gliwickiej 44 co roku umożliwia nam zagranie w kręgle. Jest to jedno z ulubionych wyjść; rywalizacja jest zacięta, ale daje wszystkim ogromną satysfakcję i dużo radości.

Lodowisko
Lodowisko w Spodku - to miejsce, gdzie dobrze bawią się zarówno nasi młodsi, jak i starsi podopieczni. Najwięcej wrażeń mają ci, którzy łyżwy zakładają po raz pierwszy. Nawet duża liczba upadków nie jest w stanie ich zniechęcić od szaleństw na lodzie. Zawsze zresztą znajdzie się ktoś, kto pomoże stawiać pierwsze kroki.

Mini Playback Show
Któż nie chciałby chociaż raz w życiu poczuć się jak gwiazda. Dzieci mogły doświadczyć tego uczucia na zajęciach Mini Playback show w Pałacu Młodzieży. Przebierania, tańczenie i śpiewania tak bardzo się im podobało, że nie chciały schodzić ze sceny. Trzeba przyznać, że występy były wspaniałe.

Rura Park
Rura Park stanowi jedno z miejsc, w którym dzieci chętnie się bawią i, do którego chętnie wracają we wspomnieniach. Początkowo niepewnie i nieśmiało przyglądają się kolorowym rurom, linom i drabinkom, lecz po chwili całkowicie oddają się szaleństwu. Niesamowicie atrakcyjne dla dzieci jest zarówno chowanie się w korytarzach i zjeżdżanie za ślizgawek, jak i skakanie do basenów z piłeczkami.

Świat po obu stronach kameryAngielski z ING Bank ŚląskiZOORura ParkPałac MłodzieżyBiwakObóz w PawełkachWizyta w Longman'ie

« wstecz dalej »
Fundacja Dla Ludzi Potrzebujących Pomocy "GNIAZDO"
ul. Morcinka 19 A
40-124 Katowice


Liczba odwiedzin: 133646