MΜDZIE烙WY KLUB ROZWOJU OSOBISTEGO
M這dzie穎wy Klub Rozwoju Osobistego

M這dzie o klubie

Informacje og鏊ne

M這dzie穎wy Klub Wspierania Rozwoju Osobistego dzia豉 od 2000 roku. Pomys utworzenia Klubu powsta w momencie, gdy dostrzegli鄉y, 瞠 absolwenci 安ietlicy, odchodz帷 z niej w wieku 14 lat, pozostawiani s bez wsparcia w bardzo trudnym dla siebie okresie 篡ciowym. Jest to czas zmiany szko造, rozpocz璚ia pracy w zak豉dach, gdzie odbywaj praktyczn nauk zawodu. Jest to r闚nie moment, w kt鏎ym poszerza si dla m這dych ludzi dost瘼 do alkoholu, narkotyk闚, do m這dzie穎wych grup nieformalnych, kt鏎e s szczeg鏊nie atrakcyjne dla m這dzie篡, borykaj帷ej si z du膨 ilo軼i problem闚. Zauwa篡li鄉y, 瞠 absolwenci 安ietlicy nie radzili sobie w sytuacji tak du瞠j ilo軼i zmian; rezygnowali ze szk馧 i praktyk, g堯wnie z tego powodu, 瞠 nikt ich nie wspiera. Dlatego postanowili鄉y stworzy dla nich takie miejsce, kt鏎e wychodzi naprzeciw ich problemom.

M這dzie穎wy Klub jest otwarty od poniedzia趾u do pi徠ku w godzinach 11.00 - 19.00. Klub tworzy grupa m這dzie篡 w wieku od 13 do 18 lat wraz z dwojgiem wychowawc闚. Praca z grup licz帷 15 cz這nk闚 prowadzona jest w oparciu o zasad spo貫czno軼i terapeutycznej i zaj耩 grupowych, w trakcie kt鏎ych m這dzie pracuje nad wzrostem zaufania, otwarto軼i oraz poczucia w豉snej warto軼i. Opr鏂z zaj耩, kt鏎ych tematyka jest narzucona przez wychowawc闚, klubowicze sami ustalaj obszary, nad kt鏎ymi chc pracowa w trakcie swoich spotka.

W M這dzie穎wym Klubie pomagamy m這dym ludziom w trzech p豉szczyznach:

- opieku鎍zej:

• zapewnienie 篡wienia dla uczestnik闚 klubu,
  • organizowanie materia堯w szkolnych (ksi捫ki, zeszyty, przybory),
  • zapewnienie opieki lekarskiej tym uczestnikom, kt鏎zy aktualnie jej potrzebuj;

- wychowawczej:

• uczenie zdrowego stylu 篡cia - bez narkotyk闚, alkoholu, papieros闚,
  • przygotowanie do prawid這wego funkcjonowania w doros造m 篡ciu,
  • uczenie umiej皻no軼i samoobs逝gi - przygotowywanie posi趾闚, dbanie o w豉sn higien, sprz徠anie,
  • uczenie umiej皻no軼i wa積ych dla pe軟ienia r鏊 w spo貫cze雟twie - zawodowych, rodzinnych, towarzyskich;

- terapeutycznej:

• realizowanie indywidualnych program闚 terapeutycznych, opracowywanych dla ka盥ego uczestnika Klubu,
  • pomoc w rozwi您ywaniu kryzys闚 szkolnych, r闚ie郾iczych, zawodowych, osobistych,
  • wspieranie oraz motywowanie do rozwoju intelektualnego, zawodowego, emocjonalnego.